Kurumsal Seo Hizmeti

Kurumsal Seo hizmeti, kullanıcıların yapmış oldukları arama sonuçlarına ilişkin ilgi düzeyi en yüksek, içeriksel olarak doğru ve açıklayıcı, olan hedef kelimelere yönelik arama motoru sıralama kriterlerini etkin şekilde karşılayabilmesi adına web sitelerinin optimizasyon yapılması sürecine verilen isimdir. Türkiye’de kurumsal seo hizmeti kelimesinin anlamı arama motoru optimizasyonu demektir.

Kelimenin orijinal açılımı search engine optimization olup deneyimsel ve sezgisel anlamda kullanıcı ve Google parametrelerini ortak noktada buluşturmayı hedefler.

Google user experience kullanıcı deneyimi algoritmasının baz alındığı kurumsal seo hizmeti olarak amaç içeriksel ve görsel anlamda trend olan ilgili anahtar kelime ve söz öbekleri hakkında arama yapan son kullanıcılara yönelik web sitesinin kalitesini arttırmak en doğru şekilde ilgili arama sonucunu ortaya koyabilmektir. Arama motoru optimize edicisi (kurumsal seo hizmeti) olan bu sistemle etkin ve verimli görsel web tasarım süreçleri ortaya çıkmakta olup hem kullanıcı odaklı (user friendly) hem de markanıza itibar katan bir uygulamadır.

seo hizmeti

Kurumsal Seo Hizmeti Nasıl Yapılır ?

Kurumsal Seo Hizmeti, web sitenizin hem yazılımsal mana da hem de görsel anlamda optimize edilerek aramalarda yüksek sıralarda yer almasını sağlacak şekilde yapılır. Kurumsal Seo hizmeti ve optimize kelimeleri birbirine kardeş iki sözcük gibi karşımıza sürekli çıkar. Buradaki optimizeden kasıt yazılımsal kısımda google w3 olarak adlandırılan kodlama kriterlerini yerine getirilmesidir. Bir diğer kısım ise web sitenizdeki yazı (text) ve görselllerin (resim) vb uygun formalarda ayarlanmasıdır. Bunlar dışında birçok teknik ve ifade arama motoru optimizasyonu kavramını açıklamaktadır

Seo Çeşitleri Nelerdir?

Arama Motoru Optimizasyonu (seo hizmeti) : Web sitenizin yukarıdaki başlıklarda da belirttiğimiz gibi hem kodlama (yazılımsal) hem de içeriksel ayarlarının bütün şekilde sürekli şekilde düzenlemesiyle gerçekleştirilir. Bütünsellikle hareket edilmesi gereken optimizasyonda local (bölgesel) ve bütünsel olmak üzere iki farklı hedef alanı vardır.

 • Local (Bölgesel) Seo hizmeti: Genellikle küçük işletme ve kobilerinin tercih ettiği bölgesel bazlı optimize çalışmasıdır. Bulunduğunuz ilçe bazlı hedef kelimelerde google da zirve de yer alırsınız.

 • Bütünsel Seo hizmeti: İlgili pazar ve hedef kitleyle ilgili tüm anahtar sözcüklerde il ve diğer iller bazında zirvede yer aldığınız optimize işlemdir.

Seo Analizi Nedir?

Kurumsal Seo analizi süreci marka ve kuruma göre farklılık göstermektedir. Çünkü her firmanın dijital pazarlama ihtiyaçları sektörüne ve ürün yapısına göre bir diğerinden ayrışmaktadır. X firması gıda sektöründe ürün pazarlaması yaparken bir diğer Y firması giyim sektöründe elbise satışına odaklanmaktadır.

Kurumsal Seo Bir Dijital Pazarlama Yönetimidir!

İşte bu sebeple her iki firmanın da pazar araştırması kendine özgü koşullarda yapılıp, rakip analizleriyle temellendirilmelidir. Kurumsal Seo analizi süreci (arama motoru optimizasyonu)bütünsel (holistik) bir kavram olup doğru teknik analiz ve ilgili hedef kitle ve pazar payına göre şekillendirilmelidir. Dijital pazarlama kapsamında değerlendirilen bütünsel (holistik seo hizmeti) hem sosyal medya, hem google adwords reklamları gibi tüm süreçleri içinde barındırmalıdır. Dijital Pazarlama ve sosyal medya için linke tıklayınız. https://www.tasarimmania.com/sosyal-medya-yonetimi/

Arama Motoru Optimizasyonu Süreçleri

 • Pazar Araştırması:

Markanın mevcut durum analizi yapılarak var olan rakiplerin arama motoru optimizasyonu davranış modellerini ölçümlüyoruz.

 • Maliyet Analizi ve Tekliflendirme:

Yapılan Pazar araştırması sonucunda belirlenen veriler ışığında uygulanacak optimizasyon kurumsal seo maliyetini marka için temellendiriyoruz.

 • Hedef Kitleninin Belirlenmesi:

Firmanızın sektörü ile ilgili hedef kitleyi kurumsal olarak  inceleyip istek ve potansiyel müşterilerinizi tespit ediyoruz. Böylece kullanılacak içeriksel öğeleri saptıyoruz.

 • Trafik Öngörüsü:

Markanıza holistik seo optimizasyonu ile hedef kelimelerde nasıl bir trafik sağlayacağımızı belirliyoruz. Sadece tekil bir kelime üzerinden değil de ilgili sektör ya da ürün ile ilgili anlamsal hedef kitle orantılı yan kelimelerle ile markanıza itibar ve ciro kazanımı sağlıyoruz.

 • Onboarding:

Temin edilen hedef müşteri kitlesiyle bir araya gelerek, kurumsal satın alım mantığını ortaya koyuyoruz.

 •  Rakip Analizi:

Markanızla aynı sektörde bulunan rakiplerinin iyi ve kötü yanlarını çıkartarak sizin firmanızla kıyaslıyoruz. Markanızın kurumsal arama motoru optimizasyonu kısmındaki olumsuz yönlerinizi rakiplerin olumlu yönleriyle değiştiriyoruz.

 • Teknik SEO Çalışması

Kurumsal web sitenizi farklı seo araçları ile analiz ederek yazılımınızdaki eksik yada hatalı yönleri buluyor. Bunları arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde düzenliyoruz. Son teknolojik verilerle sitenizi güncelliyor ve kurumsal seo optimizasyonuna uygun hale getiriyoruz.

 • İçerik Stratejisi:

Kurumsal web tasarımınızın algoritmik yapısını ölçümlüyor ve hedef kelime araştırmalarıyla ilgili sektör de rakiplerinizin önüne geçmenizi arama motoru optimizasyonu ile sağlıyoruz.

 • İçeriksel Üretim:

Web sitenizdeki hem yazı hem görsel manadaki süreçleri yeniden planlıyoruz. İlgili arama motoru optimizasyonu yapılacak kelimeleri ve fotografları title ve decription ( başlık ve açıklamalar) şeklinde yeniden düzenliyoruz.

 • Link Edinme Stratejileri:

Firmanızına düzenli şekilde trafik sağlayacak kurumsal seo optimizasyonuna olumlu etkide bulunacak farklı alanlardan organik link edinimi sistemini uyguluyoruz.

 • Link Profillerini İnceleme:

Mevcut web sitenizin backlink analizini yaparak sizi negatif etkileyen linkleri google web master tools da engelliyoruz.

 • Organik Trafik Ölçümlemesi ve Optimizasyon:

Sitenize gelen ziyaretçi sayısını detaylı şekilde analiz ederek hangi dijital pazarlama ağlarından nasıl bir akış olduğunu saptıyoruz. Böylece buna uygun içerik ve kurumsal seo sistemini uyguluyoruz.

arama motoru

Kurumsal Seo Hakkında Sık Sorulan Sorular

Neden Kurumsal Seo Hizmeti Yaptırmalıyım?

Markanızın itibar kazanması, sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetleri hedef kitleniz ile doğru şekilde buluşturmak firmanızın kazanımlarını arttırmak için kurumsal seo hizmeti yaptırmalısınız.

Arama Motoru Optimize Çalışmaları Sonunda Garanti Veriyor Musunuz?

Google’ın resmi ibarelerinde geçen metinlere bakımınızı öneriyoruz. Bu tip kurumsal seo hizmetlerinde kesin garanti söz konusu değildir. Çalışamalar 6 ila 12 ay arasında sürmekte olup çoğul bazlı birçok kelimede yükseliş ve sıralama artışı olacaktır.

Kurumsal Seo Hizmeti Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Kurumsal Seo Hizmeti bedelleri sizden gelecek talepler doğrultusunda belirleniyor. Bu isteklere istinaden ilgili firmaya harcanacak zaman, ilgilenecek uzman sayısı, yazılımsal destek vb öğelerle net fiyat belirleniyor.

Ne Kadar Süre Optimizasyon Yaptırmalıyım?

Ortalama kurumsal seo hizmeti sürelerimiz genellikle 12 ay yani 1 yıllık bir süreyi kapsamaktadır. Ancak bu sizin istekleriniz doğrultusunda değişmektedir.

Kurumsal SEO Hizmeti Çalışmalarının Etkisini Ne Kadar Sürede Görebilirim

Genel manada 6 ay sonrasında sıralama farkını ortaya çıkmaktadır. Ancak bu rakiplerinizin hedef kelimelerinizle yapmış olduğu optimize çalışmalarıyla da alakalıdır. . Ayrıca kurumsal seo hizmeti verimi, anahtar kelimenin aranma sayısına ve zorluk derecesine göre de süre değişmektedir.

Kullandığınız SEO Araçları Nelerdir?

Tasarımmania olarak sizlere özel kapsamlı çalışmalar sunuyoruz. Optimize sisteminde kullandığımız araçlar: Google search console, analytics, ahrefs, moz  majestic, seoprofiller, semrush, deepcrawl, ryte, screaming frog, similar web, keywords planner.