Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya uzmanı, kullanıcıların resim, video veya kendi ürettikleri içerikleri paylaştığı online dijital bir platform olarak tanımlanıyor social media kelimesi tam olarak.
Avantajları ile geleneksel medya platformlarını çoktan geride bıraktığı için kişi ve firmalar tarafından sosyal medya yönetimi danışmanlık hizmetleri her geçen yıl çok daha yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Anlık ve çift taraflı paylaşımlar yanında yerel, ulusal hatta evrensel gelişmeleri takip etmeye imkan sağlıyor. Sosyal medya yönetimi uzmanı ortamında üye kayıtlarının başlaması ile yepyeni bir boyut kazanan dijital platformda karşılıklı etkileşimle adeta interaktif bir bağ kuruluyor.

Her kullanıcı kendi medyasını oluşturmaya başladığından üretken bireyler olarak bilim insanları tarafından üretici olarak tanımlanıyor. Kısaca üretilen ürünleri kullananların deneyimlerini paylaşması sosyal medya yönetimi uzmanı adından yeni bir hizmet üretimini hızlandırıyor.

sosyal medya yönetimi danışmanlığı

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Yönetimi; Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarının tek ara yüzden yönetilmesi, gelen mesajların ve yorumların cevaplanabilmesi, rakiplerin sosyal medya aktivitelerinin daha yakından takip edilebilmesidir.
Online itibar yönetimi ve sosyal CRM tek platformdadır. Tüm sosyal medya hesaplarının aynı çatı altında yönetilmesini sağlar. Sosyal medya kullanımının her geçen gün daha da önemli olduğu günümüzde sosyal medya yönetimi uzmanı sisteminde dikkat edilmesi gereken kriterler bellidir.
– Hedef kitlenin belirlenmesi
– Etkin bir yönetim için içerik yönetiminin kalitesi
– Rakip analizinin yapılması
– Sosyal network reklam kullanımı
Profesyonellik isteyen sosyal medya yönetimi uzmanı kişilerden destek alınması gereken bir hizmettir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Tasarımmania, sosyal medya diğer adıyla (social network) kanallarında

sosyal medya yönetimi uzmanı kişilerle marka ve ürün bazlı profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Facebook

Facebook hesap oluşturma, marka sayfası açılımı, sayfa beğeni ve takipçi arttırımı, kampanya oluşturma, ürün odaklı satış ve geri dönüşüm tespiti saptama.

Instagram

İnstagram hesap oluşturma, marka sayfası ticari işletme hesabı kurma, içeriksel öğe üretimi, lokasyon ve genel bazda reklam kampanyası gerçekleştirme, günlük paylaşımlar vb..

Twitter

Twitter hesap açılımı, içerik üretimi, organik trafik ve takipçi edinme, ürün odaklı spesifik özgün paylaşımlar, reklam ve promosyon planı oluşturma ve başarı tespiti.

Youtube

Youtube Kanal Hesap oluşturma, markaya özel kanal açılımı, marka ve ürün tanıtımı, Youtube kanalına özel video içerik meydana getirme, video kategorileştirme grafik tasarımı içerik  meydana getirme vb…

Linkedin

Linkedin üyelik oluşturma, firma sayfası oluşturma, özel ağlara ilgili kurumu ekleme, kurum özelliklerini markalaştırma ve lansman,ve çok daha fazlası…

Google Haritalar

Google maps yani haritalara firmanızı ekleme, firmanıza özel google işleme sayfası oluşturma, markanızı derecelendirme ve sosyal ağ larda işletmenizi paylaşma

Sosyal Medya Yönetimi Sürecimiz

**Marka Analizi** **Rakip Analizi** **Hesap Açılımı** **Kampanya** **Raporlama**

Hesap Yönetim Araçları

sosyal medya araçları

TweetDeck

Twitter ve Facebook hesap yönetimi için tasarlanmıştır. Masaüstü sürümü mevcuttur. Chrome tarayıcısında uygulama olarak yer alır.

sosyal medya araçları

Buffer

Twitter, Facebook ve Linkedin hesapları ile senkronize çalışan bir uygulamadır. Zamanlama özelliği olup paylaşımlar istenen zaman aralığında gönderilebilir.

sosyal medya danışmanı nedir

Seesmic

Web tabanlı ve aynı zamanda mobil uygulamadır. Görsel olarak son kullanıcıya hitap etmese de Twitter, Facebook ve Linkedin hesaplarının yönetiminde kullanılmaktadır.

sosyal medya araçları

Hoootsuite

En çok kullanılan sosyal medya yönetim aracıdır. Aynı anda birden fazla sosyal hesabı kontrol etmeye yarar. Özel kontrol paneli üzerinden bir paylaşım tüm hesaplara girmeden yapılır. Süreçlerin takibinde zamandan tasarruf olarak mükemmel gözüküyor.

sosyal medya uzmanı nedir

Spredfast

Sadece kurumsal firmalara yönelik sosyal network yönetim aracıdır. Benchmark özelliği olup mevcut kampanyaların rakiplerle kıyaslanmasını sağlar.

social media network

Twazzup

Müşterilerinize farkındalık yaratmak, yeni müşteriler elde etmek fırsatlarınızı sunmak e-mail pazarlama ile çok kolay.

sosyal medya yönetimi uzmanı

Sosyal Medya Danışmanlık

Tasarımmania markası altında siz değerli müşterilerimize özel uzman sosyal ekibimizle sizlere profesyonel ve kaliteli ve özel hizmet sunuyoruz. Danışmanlık adı altında tüm sosyal ağlardaki (social network) olarak bilinen Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube, Linkedin, vb ağlarda markanızın hesap açılımlarını, reklam ve kampanya oluşumlarını, marka ve ürün lansmanlarını oluşturup sosyal medya uzmanı danışmanı arkadaşlarımızla sizlere markanıza ait raporları sunuyoruz.

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya yönetimi uzmanı danışman Ekibimiz sizlerin tam olarak arzu ettiği markanıza yönelik tanıtım ve satış odaklı promosyon ve kampanyalar ile sosyal medya yönetimi uzmanı danışmanlık hizmetlerini sizlere sunuyor. Uzman ekimiz, markanızın analizi sonrasında rakiplerinizin stratejilerine yönelik farklı çözüm yolu ve yeni stratejiler ile firmanızın sosyal medya yönetimi danışmanlık hizmeti adı altında uzmanlarımızla gerçekleştiriyor. Bir diğer hizmetimiz olan Google Adwords için linke tıklayınız. https://www.tasarimmania.com/google-adwords-reklamlari/